Poskytujeme veškerou veterinární péči od prevence, přes diagnostiku až po chirurgii. Disponujeme vlastním operačním sálem s možností hospitalizace, kompletním biochemickým a hematologickým analyzátorem, intraaortálním RTG, stomatologickou věží a dalším vybavením.

Kromě běžné chirurgie se dále specializujeme na veterinární stomatologii - nabízíme vše od základní dentální hygieny, extrakce až po výkony nad rámec běžné veterinární praxe (plombování, vitální amputace pulpy, endodoncie, posouzení a konzultace vad skusu a jejich následnou korekci).

 Provádíme rovněž stomatologické ošetření hlodavců u morčat, králíků a křečků.

Stomatologie, orální a maxilofaciální chirurgie


Specializujeme na veterinární stomatologii, orální a maxilofaciální chirurgii.

Nabízíme vše od základních stomatologických úkonů - odstranění zubního kamene, extrakce dočasných zubů, chirurgická extrakce trvalých zubů až po výkony nad rámec běžné veterinární praxe - diagnostika a terapie zubního kazu, záchovná stomatologie s využitím kompozitních výplní (vitální amputace pulpy, řešení čerstvých fraktur zubů, hypoplazie skloviny), diagnostika a terapie vad skusu, vrozených vad čelistí a patra, endodontické ošetření kořene zubu, terapie BOAS, mandibulektomie a jiné výkony v orální a maxilofaciální oblasti.

Disponujeme kompletním stomatologickým vybavením - zubní souprava s turbínou iM3 Deluxe, ultrazvukový odstraňovač zubního kamene iM3 42-12, přímý intraorální RTG přístroj, světlopolymerizační lampa na zubní výplně a dalším vybavením. 

Provádíme rovněž stomatologické ošetření hlodavců u morčat, králíků a křečků.

Interní medicína a prevence

Poskytujeme veškerou veterinární péči (vakcinace, prevence proti endo a ekto parazitům, vyšetření krve/moči, cytologické a histopatologické vyšetření, diagnostika a terapie onemocnění trávicího traktu, dýchacího aparátu, srdce a oběhového systému, ledvin a dolních cest močových, prostaty u psů, jater a žláz z vnitřní sekrecí, poradenství v oblasti výživy, asistovaná reprodukce včetně stanovení hladiny progesteronu, PennHIP screening. Disponujeme vlastním kompletním biochemickým a hematologickým analyzátorem.

Chirurgie

Poskytujeme úkony od preventivní kastrace/sterilizace, přes komplikovanější výkony (chirurgické odstranění kýly, operace na močovém měchýři a uretře, chirurgie trávicího aparátu, operace dělohy a vaječníku, císařský řez, operace nádorů mléčné žlázy, odstranění nádorů, cyst, abscesů, výrůstků, chirurgické ošetření ran, terapie brachycefalického syndromu, až po akutní stavy. Disponujeme vlastním plně vybaveným operačním sálem s inhalační anestézií pod vedením anesteziologa. Posyktujeme také možnost hospitalizace a infuzní terapie.

Dermatologie a cytologie

Veškeré kožní obtíže (svědení, vypadávaní chlupů, alergie, atopie, kožní výrustky, kožní nádory a jiné) u nás řeší MVDr. Petra Vojčeková.

Poskytujeme taky možnost odberu vzorků, které pak přímo u nás obarvíme a pomocí mikroskopu cytologicky vyšetříme.

Diagnostické metody

U nás na klinice disponujeme digitálním rentgenem, ultrazvukem značky Vinno A5 (vyšetřujeme zejména játra, ledviny, močový měchýr, dělohu a prostatu), quick PCR testy, hematologickým a biochemickým analyzátorem, rigidním endoskopem a dalším vybavením.

Ortopedie

Poskytujeme základní ortopedické úkony (trochleoplastika - luxace pately, transpozice tuberositas tibiae, ruptura předního zkříženého kolenního vazu - extrakapsulární náhrada předního zkříženého vazu kolene, osteotomie hlavice kyčle). Jedná se vždy o elektivní výkony.

Oftalmologie

Posyktujeme zejména terapii zánětu očí, seškrab rohovky, odstranění nádorů v oblasti víček a enokulace.